Pazar Mülahazaları / Hacer Ertürk

Günaydın dostlar sabahınız hayrolsun!
Sohbet tadında bir sabah olsun inşallah,
Sizce başarmanın yarısı nedir?
Çaylar kahveler alınmıştır, koltukta rahattır,
Soralım bakalım…
Nasıl başarırız, selamla sevgiyle muhabbetle…
Duvar kenarına sinmiş yenilmişlik, kol geziyor her yerde puslu korkular, içinde olmadığın bir öykünün kahramanı olamazsın, yazamaz hiç bir kalem yaşanmamışlığı, direnmemişliği, herkes kendi savaşının askeridir, herkes kendi mücadelesini veren komutan. Her savaşın bir galibi vardır, bir de yenileni,tarih bütün savaşları büyük harflerle yazar, hiç bir zalim kahraman olamaz, bu hayat ta bir savaş ise komutan sensin, inandığın zaman başaramayacağın şey yoktur.
Engeller mi tabi ki çıkacak, çelmeler mi tabi ki olacak, enerjini alacaklar ya-pa-maz-sın diyecekler, sana mu kalmış diyecekler, dünyayı kurtarmandan endişe edecekler, ama başaranlar yılmayanlardır.
Hiçbir gökyüzü yıkayamaz islenmiş bulutları, yağmur yağmadan, güneş meydan okuyamaz gökyüzüne, doğmak için ihtiyacı vardır sabaha. İşte başarmak için cesaret lazım
Değirmenleriyle savaşı göze alıyorsan zamanın, cesareti de yanına alıyorsun demektir, adından söz ettirenler, defalarca düşmüş yüzlerce yenilmiş, binlerce çile çekmiş insanlardır. Hiç bir şey göründüğü gibi değildir, gördüğün hiç bir şey gerçek değildir, her şey baktığın yere göre açı değiştirir. Başaracağım dediğin anda kazanır vazgeçtiğin anda kaybedersin, sadece başaracağına inananlar ve gayret gösterenler başarır.
Sana bir sır vereceğim diye başlar bütün gelişim kitapları, oysa ön büyük sır sensin, içindeki potansiyel. Bu kadar muhteşem donanımlı yaratılmış bir varlık beyin, neden başarısızdır? Hiç araştırdın mı? Gerektiği gibi çalıştırılmadığı işlenmediği işletilmediği için, yani işlenmemiş elmas, bu nedenle aradığımız güç bizde aslında.
Edison yüzlerce metaryel kullandı ışığı yakmak için, o kadar aklı bununla meşguldü ki arkadaşı ile konuşurken sakalının telinden bir parça alıp deneyecek kadar.
Tam 1000 tane deney yaptı.
Bu gibi örnekler çoğaltılır
Yani demem o ki dostlar, insanoğlu inanırsa yapar, yaparsa başarır,
Kısacası inanmak başarmanın yarısıdır.

Bu gönderiyi paylaşın:

Yazar: ramazan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir