DergiZan

Yazı ve Sanat Ülkesi

Benim Hayatım Hiç Olmadı / Hader Elgendy

Doğduğumdan beri hiç şanslı olmadığımı fark ettim. Ama yine çok şükür diyelim.

Ben çocukken babamı kaybettim. Baba duygusundan mahrum kaldım. Hep özlerdim. Kokusunu almaya öyle çok ihtiyacım vardı ki… Mezarına kadar gidip toprak kokusu koklardım babanın kokusu nasıl bir şey anlayabilmek için.

Arkadaşlarım babalarıyla konuşurken gizli gizli takip ederdim. Keşke benim de babam olsaydı, derdim.

Hayatın zorlukları yükleri insan yalnızken nasıl baş eder hep merak ettim. Ama sonunda ben de başetmeye alıştım. Hayat mücadelesinde annem hep yanımdaydı ama yine babanın varlığı farklıdır.

İlk zamanlarda hayalleri olmayan bir çocuk zannederdim kendimi ama sonra mücadele etmem gerektiğini idrak ettim hedef koydum kendime. Babası olan çocuklardan daha başarılı olacağım ve buna çok çalıştım. Her zaman onları kıskanırdım ama birinci oluyordum.

Şimdi büyüdüm baba üniversite de kazandım ama hep arka taraflarda oturup bütün kızların hikayeleri dinliyordum. Eve geç gidip babası ona kızan kız, ya da hangi şarkılar dinliyor diye karıştıran babaların kızlarını dinliyordum. O kadar kıskanıyordum ki. Ama yine de hiç bir zaman hedefimden vazgeçmedim. Biraz daha büyüdüm ve öyle öğrendim babası olmayan kızların hayatları hiç olmamıştır.

Ondan benim hayatım hiç olmamış baba.

Sen olmadığın için aşk korkusuyla yaşadım hep. Hani kızın babası ilk prensi diyorlar ya ondan hiç prensim olmayacak. Ben çok başarılı biri oldum ama aşksız hayatsız biri de oldum.

 

Bu yazıyı paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazarın toplam 2 eseri bulunmaktadır.

Yazarın diğer yazıları