DergiZan

Yazı ve Sanat Ülkesi

Sadettin Turhan
YAZAR
Email: [email protected]

1974 yılında İstanbul Fatih’te dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini tamamladıktan sonra meslek hayatına mali müşavir olarak devam etti.

Yazı hayatına, öğrencilik ve gençlik yıllarını Beyazıt Beyaz Saray kitapçılar çarşısında bulunan Dersaadet Kitapevi'nde başladı o dönemde tanıştığı yazar ve ilim adamları ile istişarelerini notlar halinde biriktiren ve daha sonra bunları makale ve yazı haline getiren yazarımız. 2003 yılında Başakşehir dergisini yazı sorumlusu Ahmet Nadaroğlu Bey ile samimi bir sohbet esnasında “bu konuştuklarımızı neden yazmıyorsun?” ifadesi ile kendisine ayrılan Paylaşı-yorum köşesinde yazılarını ve şiirlerini okuyucu ile buluşturmaya başladı. Birçok dergi ve gazetede köşe yazarlığı yaptı.

Birçok radyo ve tv programlarına katıldı. Şiir ve Yazıları birçok radyo seslendirmeni tarafından “Selam dostlar”, ”Tefekkür saati”, ”Yoldakiler”, ”Yedi renk”, ”Bahçıvan” gibi programlarında seslendirildi. Belediyeler ve Sivil Toplum kuruluşlarında Namaz, Toplumsal hareket ve iman esasları üzerine konferans, kermes ve okul buluşmalarına iştirak etti ve organizatörlük yaparak programlar tertip etti. İmza günlerine katılarak, okuyucuları ile sohbetlerde bulundu.

2010 yılında “Seccadem Islanmıyor” isimli şiir kitabı ile yazı hayatına devam eden yazarımız, üç bölümden oluşan kitabında Namaz & İman & İnsan başlıklarıyla hayatımızı şiir tadı ile aktarmaya gayret gösteren çalışması oldukça fazla ilgi gördü. Elit yayınlarından çıkan kitabı birçok internet sitesi, sosyal medyada okuyucu ile buluştu.

2013 Yılında Yayın Dünyamız Yayınlarından “Hayata Aşk penceresinden Bakmak” 2014 yılında Rahmet Damlaları Efendime” 2016 yılında “Medet Ya Hu” isimli kitabı ile yazı hayatına önemli bir eser daha ekledi.

2017 yılında ise Efsus yayınlarından ilkokul çocuklarına yönelik “Dedemle bir gün”  hikaye serisi ile yazı hayatına devam etti.

Şu an devam eden yeni kitap çalışmaları mevcut olan yazarımızın Facebook'ta “Sadettin Turhan” adı ile sayfaları bulunmaktadır.

Aslen Tokat/Niksar’lı olan Sadettin TURHAN ikamet etmekte ve evli iki çocuk babasıdır.

 

DERGİZAN'DAKİ TÜM YAZILARI İÇİN TIKLAYINIZ >>>

Bu yazıyı paylaş:
Bu yazarın toplam 100 eseri bulunmaktadır.