DergiZan

Yazı ve Sanat Ülkesi

Kendine İyi Bak / Esra Şahin

Kendine iyi bak bir veda değil, elveda cümlesidir çoğu zaman… O üç kelimeden çok daha fazlasını gizler içinde.

Kendine iyi bak, çünkü benden sonra ben yanında olmayacağım, olmamı istesen de istemesen de.. Sevdim bir zamanlar seni hala seviyorum ve benden sonrada mutlu olmanı istiyorum. Olurda bir gün dönersem seni iyi bulmak istiyorum.

Kendine iyi bak çünkü bundan sonra kendinden başkası olmayacak yanında sana bakacak, Ben olmayacağım.

Kendine iyi bak ve beni düşünme çünkü bende seni düşünmeyeceğim artık. Arama sakın beni yazma çünkü ben yazmayacağım. Sil beni yüreğinden çünkü ben sileceğim. Fakat yaşanılan, paylaşılan güzel şeylerin hatırına sana yürekten mutluluklar diliyorum. Ben bir daha dönmemek üzere gidiyorum….

Kendine iyi bak aramızda gecen her şeye rağmen benden sonra iyi olduğunu bilmeyi tercih ederim. Aslında bilmem çok önemli değil, iyi olduğunu var sayacağım. Seni bir daha asla görmemek üzere gidiyorum. Seni kendinle baş başa yapayalnız bırakıyorum. Biliyorum kendini bırakacaksın benden sonra o yüzden bak diyorum… Aslına bakarsan çokta fazla umursamıyorum.. Ahhh…

Kendine iyi bak derler ve giderler.. Tutkuyla sevenler bazen birden fazla söylerler bunu çünkü onları ayırmak eti tırnaktan ayırmak gibidir, kolay kolay kopamazlar onlar… Süreç çok acı vericidir, yürek parçalayıcıdır. Her seferinde azalan umutlarla geri döner ve yine kendine iyi bak sözleriyle ayrılırlar. Taa ki umutta sevgide tükeninceye kadar, Ta ki son elveda mezar sessizliğine bürününceye kadar. Tutkunun ötesinde sevenler bir kez kendine iyi bak derler ve giderler… Onlar bu acıyı bir kezden fazla kaldıramayacaklarını bilirler..

Kendine iyi bak derler ve giderler. Bu sözlerin içinde ihanet yok hiç bir zaman olamaz derler ve giderler… En büyük ihanet değil midir aslında seveni, ihtiyacı olanı yüz üstü bırakıp gitmek.

Kendine iyi bak derler ve giderler… Seni suskunluğa mahkum edip giderler. Seni parçalara ayırıp en büyük parçayı yanlarına alıp giderler. Seni senden alıp giderler. Daha kötüsü suçlayamazsın onları tüm bunlar için.

Kendine iyi bak deyip gidenin geçerli bir nedeni vardır elbet, suçlatmaz kendini… Savaşmadıkları için kızarsın ama suçlayamazsın. Savaşmışlarsa yenildikleri için kızarsın yine suçlayamazsın, Ayrılın kaçınılmazlığına inandırır seni.

Kendine iyi bak derler ve giderler… Elinden umutlarını, düşlerini, sevgilerini alıp giderler. Bir tek anıları bırakırlar geride Birde hatırladıkça gözyaşlarına boğulasın diye unutulmayan nameler. Arkalarına bakmadan çekip giderler eğer yalnız kalmışsan çünkü insafsızlıklarını görmek istemezler. Her şey o saniye orada bitsin, kapansın bu sayfa isterler. Bitti diyemedikleri için kendine iyi bak derler. Kırıldım ve affedemiyorum diyemedikleri için kendine iyi bak derler. Seni istemiyorum artık, hayatımdan çıkaracağım ama bil ki hiç unutmayacağım diyemedikleri için kendine iyi bak derler. Biliyorum cok kanayacaksın ama daha iyisini yapamıyorum diyemedikleri için kendine iyi bak derler. Vicdanlarını rahatlatmak için kendine iyi bak derler. Çünkü o kan uzun zaman akacaktır ve o yara asla kapanmayacaktır bilirler.

Kendine iyi bak bir noktadır çoğu zaman kendine iyi bak deme bana….. Sadece kötülükler noktalansın isterim ben, oysa sen iyisin. İyi bak kendine Sen gözümdeki ışık, dudağımdaki tebessüm, Sen içimdeki sevinçsin, Sen hayatımdaki neşesin, Sen yolumu aydınlatan, Sen dert ortağım, Sen gönül yoldaşım, Sen bir tanesin,

Kendine iyi bak deme bana nokta koyma. Keşke böyle yaşanmasaydı bazı şeyler, Keşke affedebilsen beni, Keşke bende affedebilsem, Keşke döndürebilsek zamanı geriye. Nafile… Ama yine de gitmesen olmaz mı, bitmesek olmazmış Sen eksikken ben nasıl tam olurum, Senden kalan boşluğu kimlerle doldururum? Savaşsak aramıza giren şeytanla olmaz mı? Hani büyük aşklar her türlü engeli aşardı? Hani gerçek dostluklar her sınavı geçerdi? Hani sevgi eninde sonunda kazanırdı?? Hani hayatta hiç kirlenmeyecek değerler vardı? Hani en büyük zaferler en kanlı savaşların ardından kazanılırdı? Bunların hepsi yalanmış Sahiden gitmesen olmazmış Bitmesek olmazmış Peki o zaman senin istediğin gibi olsun…

Öyleyse sende KENDİNE İYİ BAK..!!

Bu yazıyı paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazarın toplam 2 eseri bulunmaktadır.

Yazarın diğer yazıları