DergiZan

Yazı ve Sanat Ülkesi

Kendi İçindeki Mutluluğu Keşfet / Mehtap Kaplan

Yalnız kaldığında anlarsın aslında yanında kimse olmadığını… Sevdiklerin, sevenlerin şimdi neredeler hiç düşündün mü? Her insan bir gün gider, en gitmez dediklerin, en güvendiklerin bile…

En beklemediğin anda can evinden vururlar seni. Sen belki de onları yere göğe sığdıramazsın. Onlar beni sırtımdan vurmaz, onlar nankör değil dersin. Ama bilmezsin ki herkes bir parça nankördür. Sen gülerken yanında olan o insanlar sen ağlarken yanında yoktur, işte insanın canını en çok acıtan da budur. Ben ağlarken yanımda olmayan insanı ben gülerken yanımda istemem. Yalnızlık da güzel aslında, kafanı dinliyorsun en azından. Git bir deniz kenarına dalga seslerini dinle, aç radyodan sevdiğin bir şarkıyı huzur mu istiyorsun al sana huzur. Mutlu olmak için illa başka birine ihtiyaç yok bu hayatta. Sevdiğin şehirlere git, yeni yerler keşfet, hayata dair ne varsa tadını çıkarmaya bak. İlla mutlu olmak istiyorsan sevdiğin işleri yap. Şarkı mı söylemek istiyorsun, yüksek sesle şarkını söyle, al çayını kahveni, geç cam kenarına, gece olsun kapat ışıklarını uyuyana kadar şarkılar dinle, yıldızları seyret, gökyüzündeki o eşsiz derinliği keşfet. İstedikten sonra mutlu olmak kolay, sen mutsuzluğu değil mutluluğu seç. Bazen sahte bir mutluluktansa, gerçek bir yalnızlık yaşanmaya değer. Kendi içindeki mutluluğu keşfetmen dileği ile… Hayat güzel, tadını çıkartmaya bak.

Bu yazıyı paylaş:

2 thoughts on “Kendi İçindeki Mutluluğu Keşfet / Mehtap Kaplan

  1. Yazar kızımıza yürekten teşekkür ederiz..O kadar güzel yazmış ki okurken bile keyf aldım.. yalnızlık kişinin kendini bulduğu zaman dilimidir..kendine değer vermenin adidir.. ve yapilacak çok şey olduğunun farkindaligidir..yüreğinize sağlık..kendini ifade etmenin kaleme yansıması ve özgüven taşıyan bir yazı olmuş.. Allah basarilar versin..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazarın toplam 5 eseri bulunmaktadır.