DergiZan

Yazı ve Sanat Ülkesi

Hatice Kösecik ve Kalbimizdeki Ayak İzleri / Ramazan Seydaoğlu

Hatice Kösecik, Doktor. Sosyal Danışmanlık ve akapuntur uzmanı olarak hizmet veriyor.

Birçok doktor  ve hekim gibi alanı dışında uğraş veren ve güzel de eserler üreten cevval biri Hatice Kösecik.

Torunlarının “Pamuk Nine” dedikleri Ayşe Nine’nin hikayesini anlattığı “Ömür Dediğin” adlı öyküsüyle tanıdı onu DergiZan okurları. Gece teheccüt namazıyla beklediği vuslatına kavuşan Ayşe Nine’nin hikayesi ile ilk karşılaştığımda Dr. Hatice Kösecik’teki kalemin gücünü anlamıştım.. Uzun zaman birbirinden güzel yirmisekiz öyküsünü yayınladı DergiZan.

Seni Seviyorum Memleketim, Taçlı Kraliçe Corona, 101 Numara, Adım Ayla, Nezaket Dediğin, Canan Altı Yaşında, Kimine Göre Doğru, Benim Kalp Gözüm Açık, Sol Yanım Ağrıyor Annem, Uçurumun Kenarındayım Anne , Eylül’ün Ardından, Ben Sana Benziyorum Anne, Diril Ey Kalbim, Gecenin Karanlığı İçinin Yangısını Yansıtıyordu, Melekut Alemine Açılan Kapıdır, Kulağa Küpe Olsun Diye, Ana Kokusu Itır Kokusu, Seviyorum Diyemedim, Bir Daha Yapmam Anne! Söz, Çocuk Dilinden bunlar Kösecik’in DergiZan’da yayınlanan eserlerinden bazı başlıklar..

Diğer bütün eserlerini okumak için:
https://www.dergizan.com/?s=Hatice+K%C3%B6secik

Böyle güzel bir kalem sahibinin elbette bir kitabı olmalıydı.  Biz onun kitabını DergiZan Kitaplık’tan beklerken sürpriz bir şekilde başka bir yayınevinden neşrolup, adıma imzalı olarak çıkıp geldi KALBİMİZDEKİ AYAK İZLERİ.

Genellikle sosyal içerikli hikayelerden oluşan  KALBİMİZDEKİ AYAK İZLERİ’nde doktorluğu esnasında karşılaştığı olayları isimler ve mekanlar değiştirilerek ve kişisel mahremiyetlere dikkat edilerek yazılmış hikayeler.. Birbirinden anlamlı ve ibretli mesajlar içeren kitabın son olmamasını, doktorumuzun daha derinlere hitap eden yeni eserler yazacağına inancımız tam..

Güzel istifadeli okumalar dileriz..

Bu yazıyı paylaş:

One thought on “Hatice Kösecik ve Kalbimizdeki Ayak İzleri / Ramazan Seydaoğlu

  1. Çok değerli Ramazan Seydaoğlu Hocama, teşekkür ediyorum. Sizleri tanımak ve Dergizan lı olmak benim için de bir ayrıcalıktır.
    Yüreğiniz yorgunluk görmesin dileğiyle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazarın toplam 94 eseri bulunmaktadır.

Yazarın diğer yazıları